VENTİLASYON

VENTİLASYON

Odyoloji Danışmanlık Hizmetleri

Ventilasyon, bir işitme cihazı veya kalıbı boyunca, sıcağın kulak kanalından kaçmasına izin veren kulak zarına kadar atmosferik basıncı eşitleyen ve çeşitli frekanslarda amplifikasyonun kulak kanalından kaçmasını engelleyen bir deliktir.

Ventilasyonun kulak kiri veya diğer hasarlarla dolu olup olmadığını görmek için kontrol ediniz.  Tıkalı bir vent terli kulaklara rahatsız edici bir baskıya veya oklüzyona neden olabilir. Eğer kullanıcı aniden başlayan feedbackten şikayetçi oluyorsa ve inceleme işitme cihazının geniş bir açık vente sahip olduğunu gösteriyorsa daha önceden kullanılan bir vent tıpası çıkmış olabilir. İyi uygulanmış bir vent tıpası yerinden çıkmaz. Vent tıpası kullanıldığında eğer mümkünse hala baskının çıkışını sağlamalıdır.

Yazar Hakkında
Toplam 209 yazı
Hakan Akyol
Hakan Akyol
Merhaba ziyaretçi, ben Odyolog Hakan. İstanbul Biruni Üniversitesi Odyoloji mezunuyum. Şuan bir rehabilitasyon merkezinde Odyolog olarak görev yapmaktayım. Bana ulaşmak istersen eğer akyolhakan50@gmail.com adresinde olacağım. Diğer danışmanlık hizmetleri için metokondridestek@gmail.com adresine ulaşınız.
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Bir Şeyler Ara