Kulak Kiri Temizleme ?(!)

Kulak kiri temizleme: Teknik olarak aslında kulağımız kir üretmez sadece kendi stabilitesini korumak için ‘seruman’ dediğimiz korunma sıvısını üretir. Bulunduğumuz ortam ya da çevrede toz ve kir oranı fazlaysa buda normal olarak kulağımıza girer ve o sıvıya yapışır. Sıvıya yapıştığı zaman katılaşma süreci başlar. Eğer kulak çubuğu dediğimiz çubukları kullanırsak sıkıştırma yapacağımız için katılaşma süreci daha da hızlanır ve buda hafif derece iletim tipi bir işitme kaybı yapabilir(İşitme kaybı tiplerini öğrenmek için tıklayın).

Bu işitme kaybı kısmende olsa hayatımızı etkiler. Psikolojik açıdan etkilenmemizde söz konusu. Sonuç olarak kulak çubuklarını ASLA KULLANMAMALIYIZ ! Eğer kulağımızda bir doluluk hissi hissediyorsak en yakın uzmana başvurmalıyız. Ayrıca şunuda belirtmek gerekir ki kullandığınız çubukla kulak zarını da(Kulak zarı hakkında detay için tıklayın) perfore duruma sokabilir. Ufacık şeyi temizleyeceğim derken işitmenizden olabilirsiniz. Kulak kiri temizleme işlemini sağlığınız için uzmanına bırakın.

Key words:
kulak kiri temizleme
kulak kiri nasıl temizlenir
kulak kiri kulak zarına yapışırsa
kulak kiri rengi
kulak kiri yumuşatıcı damla
kulak kiri neden oluşur
kulak kiri neden olur
kulak kiri temizleme ilacı
kulak kiri çıkarma
kulak kiri ağrısı
kulak kiri akıtmak
kulak kiri ağrı

odyoloji yüksek lisans tez danışmanlığı
odyoloji yüksek lisans tez danışmanlığı
Yazar Hakkında
Toplam 213 yazı
Hakan Akyol
Hakan Akyol
Merhaba ziyaretçi, ben Odyolog Hakan. İstanbul Biruni Üniversitesi Odyoloji mezunuyum. Şuan bir rehabilitasyon merkezinde Odyolog olarak görev yapmaktayım. Bana ulaşmak istersen eğer akyolhakan50@gmail.com adresinde olacağım. Diğer danışmanlık hizmetleri için metokondridestek@gmail.com adresine ulaşınız.
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara