MEtokondri Nedir ?

MEtokondri Nedir ?

Merhabalar, Ben İstanbul Biruni Üniversitesi 3.sınıf Odyoloji öğrencisi Hakan. Odyoloji alanında ilerlerken anladım ki sadece odyoloji bilmek asla yetmiyor ekstradan bir dil bilmen gerekiyor bunun dışında en az bir yazılım dili bilmem gerektiğini anladım(kişisel) çünkü artık teknoloji afedersiniz ama tuvaletten yatağımıza kadar her yerde, her yerde derken odyoloji’de dahil; bu kadar hızlı yayılırken ona yetişmemiz gerekiyor.

Asıl meseleye gelirsek; Nerden çıktı lan bu MEtokondri, orandan burandan element uydurma diyenler olmuştur. Bu yazı hem onlar için hem de diğer herkes için biraz açıklama niteliğinde olacaktır. Ülkemizde odyoloji alanında herhangi bir aktif sosyal mecranın olmadığı ve bunun eksikliğini hissetmem sonucu böyle bir ortam kurma ve ilerletme ihtiyacı duydum. Sonraki süreçte anladım ki bu sadece benim ihtiyaç duyduğum bir şey değil hemen hemen herkesin ihtiyaç duyduğu bir ortam. Yaklaşık 3 ay içinde 3.000 tekil hesap ziyareti, 10.000 oturumla ve yaklaşık 15.000 sayfa görüntülenmesiyle bu ihtiyacın gerçekten ihtiyaç olduğunu anladım. Siteye dikkat ettiyseniz oldukça sade bir yapıya sahip, sağdan soldan ne abone ol ne de başka şeyler çıkmakta. Bu kadar çok ziyaret edilmesinde sadeliğin ve görsellerin özenle seçilip tasarlanmasının etkisinin çok olduğunu düşünüyorum. İsme gelirsek, ismin asıl ilham kaynağı hücre içinde dur durak bilmeden sürekli çalışan ve hücrenin enerji santrali olan mitokondri’dir. Baş kısımdaki ME(Mİ)-ben- İngilizce okunduğunda yol mitokondri’ye çıkıyor ?anlatılmak istenen sen de bir birey olarak çalışmana çalışmalarına hız kesmeden devam etmelisin ve bu potansiyelin halı hazırda zaten sende olduğudur. Sadece bi kaç dürtmeye ihtiyaç duymasıdır.

Sonuç olarak çokta kafa yormaya gerek yok yani. Site genel itibariyle şuan odyoloji bilimiyle ağırlıkta olsa da yakın zaman diğer dallardan editörlerin katılmasıyla daha büyük bir sağlık platformu olacaktır. Şunuda söylemeden geçemeyecem ilk başlarda site ziyaretçileri sadece sosyal mecralardan(İnstagram, Facebook…) geliyordu artık Google bizi gösteriyor yani odyoloji ve odyolog adı hızla yayılıyor bunun bana faydası ne dersen odyologdan bi haber olan başhekimlerini hastane sahiplerini göz önüne aldığımızda önemli bir gelişme. Şimdilik diyeceklerim bu kadar soru, öneri ve eleştirilerinize açığım bana sosyal hesaplarımdan ya da mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Mail: hakan@metokondri.com
Sosyal Medya:  https://www.instagram.com/lhakanakyol/

odyoloji yüksek lisans tez danışmanlığı

[zombify_post]

odyoloji yüksek lisans tez danışmanlığı
Yazar Hakkında
Toplam 214 yazı
Hakan Akyol
Hakan Akyol
Merhaba ziyaretçi, ben Odyolog Hakan. İstanbul Biruni Üniversitesi Odyoloji mezunuyum. Şuan bir rehabilitasyon merkezinde Odyolog olarak görev yapmaktayım. Bana ulaşmak istersen eğer akyolhakan50@gmail.com adresinde olacağım. Diğer danışmanlık hizmetleri için metokondridestek@gmail.com adresine ulaşınız.
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara