İngilizce Öğreten Uygulama(Memrise)

İngilizce Öğreten Uygulama(Memrise)

Odyoloji Danışmanlık Hizmetleri

İngilizce öğreten uygulama: İngilizce öğrenmek sadece bizde değil tüm dünyada bir sorun olarak ortada(Ayrıca bu yazıyada göz atın). Bunun farkında olan bazı girişimciler bu sorunu nasıl aşabiliriz diye kara kara düşünmeye başlamışlar. Ve sonuç olarak yapay zeka altyapılı Memrise adlı uygulamayı geliştirmişler. Peki Memrise nedir ?

Memrise ders kitabıyla öğrenmenin tam zıttı bir dil öğrenme uygulaması: eğlenceli ve etkili. 2010 yılında kurulan Memrise hızlı bir büyüme kaydetti, artık 189 ülkeden 40 milyondan fazla kişi dillerini geliştirmek, başka insanlarla ve dünyayla iletişim kurmak için bizimle dil öğreniyor.

Memrise sadece İngilizce değil alt yapısında onlarca dil bulunduran bir dil öğrenme programıdır. Program içinde seyahat delilerinden, hobi çılgınlarına ve K-pop hayranlarına kadar herkes Memrise’da öğrenme hazzını yaşıyabiliyor. Yani bu demek oluyor ki öğrenme biçiminiz nasılsa ona göre öğrenniyorsunuz.

İngilizce Öğreten Uygulama(Memrise)

Zengin ve gerçekte kullanılan dil içeriği!

Memrise’ın kurslarında ders kitaplarında olmayan bir şey var: gerçekte kullanılan dil. Burada çalışan dil bilimciler yalnızca uzman kişiler değil aynı zamanda günlük yaşamlarında konuştukları dili öğretmek için sabırsızlanan insanlar. İçeriğimizin zenginlikleri arasında yerli konuşmacıların ana dillerini kendi ülkelerinde konuştukları binlerce video bulunuyor. Böylece gerçek sesleri ve aksanları anlamayı öğrenebilir ve ortamı görüp kültürlerini gözlemleyebilirsin.

Teknoloji ve bilimin lezzetli karışımı!

Memrise, teknoloji ve bilimin ortak ürünüdür, tıpkı hayat gibi. Bitmek bilmeyen kelime ve cümle listelerini tekrar tekrar okumak çok sıkıcı ve beynin de bunun farkında. Farklı şekillerde ve belirli zamanlarda öğrendiklerini kullanmayı öğretmenin eğlenceli ve etkili olduğunu biliyoruz ve beynin de bunu çok seviyor!

İngilizce Öğreten Uygulama(Memrise)

Eğlenemezsen öğrenemezsin!

Okulda sıkılmayan var mıdır? Biz sıkılıyorduk! Aslında çok enteresan bir durum çünkü eğlenerek öğrendiğin zaman dikkatini daha yoğun bir şekilde verebilirsin ki bu da öğrenmenin en iyi yoludur. Uygulamamızı milyonlarca kullanıcının hizmetine sunmadan önce geçmemiz gereken sınavın bu olduğunu biliyoruz. Ya eğlenceli hale getirirsin ya da eve dönersin.

Memrise uygulamasını App Store ve Google Play Store’dan ücretsiz olarak indirip öğrenmeye başlayabilirsin. Siteye buradan ziyaret edebilirsi.

Yazar Hakkında
Toplam 209 yazı
Hakan Akyol
Hakan Akyol
Merhaba ziyaretçi, ben Odyolog Hakan. İstanbul Biruni Üniversitesi Odyoloji mezunuyum. Şuan bir rehabilitasyon merkezinde Odyolog olarak görev yapmaktayım. Bana ulaşmak istersen eğer akyolhakan50@gmail.com adresinde olacağım. Diğer danışmanlık hizmetleri için metokondridestek@gmail.com adresine ulaşınız.
×

Bir Şeyler Ara