Odyoloji Mezun ve Mezun Olacaklara Çağrı

Odyoloji Mezun ve Mezun Olacaklara Çağrı

Arkadaşlar merhaba. KPSS puanı yeterli olmayan arkadaşlar veya ataması yapılana kadar rehabilitasyon merkezlerinde çalışacak arkadaşlara sesleniyoruz.

Biliyorsunuz piyasayı araştırmış ve analizde bulunmuşsunuzdur. Öncelikle iş veren kişiler sizin talep ettiğiniz parayı sorar ki size daha altını teklif etsin veya sizin beklentiniz üzerinde para vermeme mantığı işliyor rehabilitasyon merkezlerinde. Ki bu ücretler 5 gün ve 40 saat için geçerli oluyor. 40 saat demek 5 güne böldüğümüzde 4 ders sabah 4 ders akşama denk geliyor. Her bir ders 40 dakika sürüyor. 10 dakikası aileye çocuk durumunu anlatmak ve 10 dakikası gelecek derse yani bi sonraki öğrenciye hazırlık olarak ayarlanmış durumda. Ki bu çalışma saatleri insanı zorlayacak durumda katlanması zor bir meslek öğrenci eğitmeni olarak 40 saat çalışmak. Her gün öğrencilere boğaz patlatmak gerekiyor. Hesaplarsanız 40*8=320 dakika boyunca konuşmak çocuğa verimli ders vermek için uğraşmak demek.

Bunları neden size anlatıyoruz ?


Sonuca gelecek olursak; biz odyoloji bölümünü asgari ücret civarlarına çalışmak için okumadık. İş görüşmelerinden aldığımız tecrübelere göre piyasa ticaret üzerine dönüyor. En az ücreti kim talep ederse onu alma taraftarları iş verenler. Biz odyoloji camiası olarak çok büyük şehirler için örneğin istanbul piyasasının farkındayız. Ankaradan aldığımız duyumlarda 2500 teklif ediliyor ve soruyoruz size bunca yıllık emek sonucunda bu ücrete çalışmaya değer mi ?
Tamam yaptığımız çocuk eğitme işi paha biçilemez bir meslek değerli bir iş. Ancak hayatımızı sürdürebilmek için para kazanmamız şart. 2500 lira kabustan ibaret… 4 senelik tecrübenin azimin ve vaktin anlamı bu değil bunu kabullenemeyiz.

Belirli şehirler ve piyasaları hakkında haberdar olalım…
3000 tl altını kabul etmeyelim ki bi anlamı olsun…
Birisi sizin başvurduğunuz kuruma başka bir odyolog başvurduğunda beklentisi sorulur ve 2700 tl derse iş veren otomatik olarak aşağıya çekerek 2500 de anlaşmaya çalışıyor. Ve başvurduğunuz işveren size şu şu kişi 2700 tl beklentisi ile başvurdu. Biz size bu rakamı veremeyiz diyorlar.

Evet kötü bir durum. Ama bunun önüne geçebiliriz. Birbirimize şehir şehir yaşama olanaklarına göre fiyat beklentilerini söyleyelim ve altını kesinlikle kabul etmeyelimki 4 senelik emeğimiz boşa gitmesin.

Örnek olarak pahalı bir şehir olan istanbul gibi bir şehirde 3500
Ortalama pahalı bir şehir olan Kayseri gibi şehirlerde 3000 altına kesinlikle düşmeyelim.

Birolma ve birbirinden haberdan olma amacıyla sadece ODYOLOJİ 3. , 4. ve mezun arkadaşlarla WhatsApp grupları kurmuş bulunmaktayız.

ARAMIZA KATILIN BİZE GÜÇ KATIN!

Grubu katılım talebinde bulunmak için aşağıdaki formu doldurunuz ya da buraya tıklayınız:

Yazar Hakkında
Toplam 241 yazı
Hakan Akyol
Hakan Akyol
Merhaba ziyaretçi, ben Odyolog Hakan. İstanbul Biruni Üniversitesi Odyoloji mezunuyum. Şuan bir rehabilitasyon merkezinde Odyolog olarak görev yapmaktayım. Bana ulaşmak istersen eğer akyolhakan50@gmail.com adresinde olacağım. Diğer danışmanlık hizmetleri için metokondridestek@gmail.com adresine ulaşınız.
×

Bir Şeyler Ara